2017

04.04.2017.

Psihologu likums!

Pēc vairāk nekā piecus gadus ilga darba Saeima ceturtdien, 30.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja Psihologu likumu, kas regulēs psihologu profesionālo darbību Latvijā.


Likums definē psihologa profesionālo darbību, paredzot, ka patstāvīgi to var veikt tikai sertificēts psihologs. 
Psihologu specializācija paredzēta sešās darbības jomās – izglītībā un skolu psiholoģijā, darba un organizāciju psiholoģijā, klīniskajā un veselības psiholoģijā, juridiskajā psiholoģijā, konsultatīvajā psiholoģijā un militārajā psiholoģijā.

Informāciju par Latvijā praktizējošiem psihologiem apkopos psihologu reģistrā. Tā pārzinis būs Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), kas nodrošinās reģistra publisku pieejamību.

Psihologu profesionālās darbības izvērtēšanai un uzraudzībai veidos īpašu Psihologu sertifikācijas padomi, ko veidos izglītības un zinātnes ministrs un kurā iekļaus piecus valsts institūciju pārstāvjus un pa diviem pārstāvjiem no Latvijas Psihologu apvienības un Latvijas Psihologu asociāciju federācijas.
Savukārt psihologu sertifikāciju veiks šim nolūkam izveidotas komisijas. Psihologa sertifikāts būs jāatjauno ik pēc septiņiem gadiem.

Likums stāsies spēkā no nākamā gada.

05.01.2017.

Laimīgu Jauno gadu!

Tā ierasts, ka gada sākumā vairāk tiek runāts par jauniem plāniem, par kādu vēlēšanos, kaut kā jauna un labāka gaidām.  Tā tas ir - kaut ko jaunu vēlamies, kaut ko vairs nevēlamies, veidojot vismaz aptuvenu plānu. Pārsvarā šī plāna saturs veidosies no mums nepieciešamajām sastāvdaļām.  Kāds vēlēsies vairāk saldu, kāds rūgtenu, kāds ko ātru, kāds mierīgu, kāds brīnīsies un teiks: “nemaz negaidīju, ka man sanāks kas tāds, tik interesants!”.

Piepildiet savu dzīvi ar to, ko vēlieties, ar to, kas Jums nepieciešams!  Un radīt ko jaunu var katru dienu! Vēl tikai piebildīšu, ka viss jaunais ir nezināms, un mazliet (reizēm pat ļoti) raizēties par rezultātu ir tikai iederīgi!

Lai izdodas iedvesmojoši, krāsaini un pārsteidzoši!